Get Connected
  • facebook
  • twitter
Print

Prep baseball: Sectional tournament schedule

Sectional tournament schedule

Class AAA Region 3, Section 2

(Games at 6 p.m.)

Tuesday

Greenbrier East at Princeton

Wednesday

Princeton at Greenbrier East

Thursday

Greenbrier East at Princeton (if necessary)

Class AAA Region 3, Section 3

(Games at 6 p.m.)

Wednesday

George Washington at South Charleston

Thursday

South Charleston at George Washington

Friday

George Washington at South Charleston (if necessary)

Class AAA Region 3, Section 4

(Games at 6:30 p.m.)

Monday

Ripley at Capital

Tuesday

Ripley-Capital loser at Riverside

Wednesday

Riverside at Ripley-Capital winner

Thursday

If every team has a loss, Capital plays at Ripley

Friday

Remaining teams at higher seed

Class AAA Region 4, Section 1

(Games at 6:30 p.m.)

Tuesday

Point Pleasant at Winfield

Wednesday

Point Pleasant at Winfield

Thursday

Point Pleasant at Winfield (if necessary)

Class AAA Region 4, Section 2

(Games at 6:30 p.m.)

Monday

St. Albans at Nitro

Tuesday

Logan at St. Albans

Wednesday

Nitro at Logan

Thursday

Nitro at St. Albans /Logan at opposite field of first meeting

Class AAA Region 4, Section 3

at Lola Meeks Memorial Field, Hurricane

(Games at 6 p.m.)

Tuesday

Lincoln County vs. Hurricane

Wednesday

Lincoln County vs. Hurricane

Thursday

Lincoln County vs. Hurricane, (if necessary)

Class AA Region 4, Section 2

(Games at 6 p.m.)

Thursday

Poca at Sissonville

Friday

Poca at Sissonville

Saturday

Poca at Sissonville, (if necessary)

Class AA Region 4, Section 3

(Games at 6 p.m.)

Monday

Chapmanville at Scott

Tuesday

Scott at Chapmanville

Wednesday

Chapmanville at Scott (if necessary)

Class A Region 3, Section 3

(Games at 5 p.m.)

Monday

Valley at Sherman

Tuesday

Valley at Sherman

Wednesday

Valley at Sherman, (if necessary)

Class A Region 4, Section 4

At Triana Field

(Games at 6:30 p.m.)

Monday

St. Joseph vs. Buffalo

Tuesday

St. Joseph-Buffalo loser vs. Charleston Catholic

Wednesday

Monday winner vs. Tuesday winner/loser

Thursday

Remaining teams

Friday

Remaining teams, if necessary

 


Print

User Comments